top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תPilates For You

רק אני מחליטה על עצמי

יתכן וכתבתי בעבר על הנושא הבא, אבל תמיד זה מחזיר אותי לאותה נקודה שהרי מבחינתי הכל מתחיל באותו נושא בסיסי, הכל מתחיל ונגמר בדבר אחד "החלטה" החלטה להינשא, להתחיל ללמוד, להביא ילדים לעולם, להשקיע באפיק זה או אחר, לצאת לנופש, לרכוש מוצר לי או לבית וכו' .... נו הבנתם את הנקודה.
כל יום אנחנו מקבלים החלטות קטנות וגדולות כאלה המשנות כיוון בחיים או עוברות ליד, כאלה המשפיעות עליי באופן ישיר או על אחרים בעקיפין. לפעמים ההחלטה נעשית בידיעה ברורה ולפעמים מתוך אוטומט פנימי. בעצם, כבר מאז שאנו ילדים קטנים יש בידינו את זכות הבחירה ואז מגיעה גם ההחלטה של משחק כזה או אחר , עם מי לשחק או איזה חבר אני מזמין עכשיו. מה שברור זה שיש לנו את המזל של זכות הבחירה. החופש לבחור מה נכון לי. שדרך אגב עדיין לא קורה בכל העולם בעידן שלנו. יש מקומות בעולם שאין בחירה חופשית. עוד נקודה למחשבה ולפוסט אחר. אם כך, כמה זמן באמת אנחנו מקדישים מחשבה לפני קבלת החלטה? אנחנו חדים? בררנים? יודעים מראש מה אנחנו רוצים. ואילו יש כאלה שספק מכרסם בתוכם בכל פעם מחדש שאולי משהו יותר טוב מחכה מעבר לפינה.


אז מה הבנתי מכל זה? שראשית יש לנו את הזכות/החופש לבחור ואז כמובן באה " ה ה ח ל ט ה "

אנחנו בוחרים ומחליטים כל יום כל היום ובכל זאת יש החלטה אחת חשובה שאנו לא מרבים לחשוב עליה, להרהר בנושא אולי החשוב מכל. הרבה מאיתנו לא שוקלים כלל את אפשרות ההחלטה למרות שהבחירה הינה חופשית והיא רק שלנו. החלטה קטנה אך חשובה מאין כמותה. אולי מכיוון שאנו רואים בה משהו שהוא מובן מאליו. לא באמת לימדו אותנו כשהיינו קטנים את הערך העליון בכך. וככל שנתמהמה להחליט כך נשלם מחיר כבד יותר. ככל שנדחיק כך נאלץ לעבוד יותר קשה. הזמן במקרה הזה לא לטובתנו.

תחשבו על מוצר אחד שיש לכם אהבה גדולה אליו, אתם נכנסים לחנות, בוחנים , מבינים שיש רק אחד כזה ולא יהיה יותר. זהו אחד בודד, יחיד ומיוחד. אם לא תקחו עכשיו הפסדתם לעולם. ועכשיו זה במחיר מציאה, אפילו לא יקר במיוחד, לא תקחו החלטה?

אז זהו, הגיע הזמן לקחת את ההחלטה, בה' הידיעה , לקחת אחריות לגוף שלנו, לטפל בו, לדאוג לו, לטפח אותו, להזין אותו ולשמור עליו. זהו, אין עוד אחד כזה, הוא שלכם, יחיד ומיוחד הראשון והאחרון מסוגו בעולם.


אבל רגע, אני אסביר יותר טוב. אולי עדיף שלא לייפות את המילים או את המצב כי רק ככה אני יכולה להעביר את המסר בצורה ברורה בלי קישוטים מיותרים, הגוף שלנו לא מטיב איתנו עם השנים, ככל שנקדים להחליט כך נטיב עם עצמנו להבין שזה חלק מהיומיום שלנו, אל תקבעו יעד באימון שלכם, אלא אמצו את האימון כאורח חיים. בדיוק כפי שאנחנו אוכלים, מתקלחים או מצחצים שיניים כל יום, גם פעילות גופנית הינה חלק קבוע ובשגרה שלנו.בעצם אנחנו מזדקנים מהיום שבו אנחנו נולדים, כל יום שעובר מתיר בגופינו את תלאות היום הטוב והרע, השמח והעצוב, צלקות של פציעה, מחלה או תאונה. אולם דבר אחד גדול משפיע על גופינו הכי הרבה "הזמן". הזמן מייבש את גופינו כמו נחל שמימיו מתאדים וכל מה שנותר הם סימני המים שעברו בו פעם. ועם ההתייבשות באה החוסר תנועה, ההגבלה של טווחי התנועה שלנו, חוסר הגמישות והידללות מסת השריר. המדרון מטה חלק ומשופע מאוד. אין דרך לעצור את ההדרדרות , אבל בהחלט אפשר להאט את ההדרדרות בצורה משמעותית, אפשר למנוע, אפשר לשפר, לשמור על הגוף חיוני וחזק, כזה שיאפשר לנו לבצע את המטלות והפעילויות היומיומיות שלנו בחדוה ובחן.

אני החלטתי ! ואתם לא תחליטו ?

אם החלטתם כמוני, לחצו על התמונה וקבעו לכם שיעור כבר היום

30 צפיות0 תגובות
bottom of page